British Studies Web PagesSorry, your browser doesn’t support Java.

 

 

For
Teachers and Learners of English in Poland

Set as Home Page    

 

MAIL | EVENTS | INFO
| LINKS | QUESTIONS
| BIBLIOGRAPHY | BOOK REVIEWS

 

NEW ISSUE


:::: Europe ::::
 

PREVIOUS ISSUES

Science

Food

Media

Multilingual World

Heritage

Holidays

The Countryside

Identity

Health

 

Sport

Myths, Legends, Fantasy…

Government

Education

Youth Culture

Festivals in Britain

Views of Britain

 

 

::: Culture in ELT :::

 

 


CELT PROJECT


::: SEARCH UTILITY :::


Search this site!

FREE NEWSLETTER

Click here to subscribe!

CULTURE IN ELT

Annotated Bibliography

CULTURE IN ELT SIG

CELT Newsletter

CULTURE IN ELT

Book Reviews

INSTANT ACTIVITIES

Classroom Ideas

WEBSITE OF THE MONTH

Website Reviews

TEACHERS’ FORUM

Ideas and Background

MATURA SURVEY

Jak zadbać o siebie by osiągać dobre wyniki

Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu podróży do powrotu do zdrowia, poniżej znajdziesz kilka narzędzi, które pomogą ci w tym procesie. Identyfikowanie narzędzi i opracowywanie planów pomoże ci być lepiej przygotowanym i upoważnionym do podjęcia działań w zakresie odzyskiwania. Oto zdrowe kroki, które należy podjąć:

  • Pracuj w kierunku celów
  • Dbaj o siebieBuduj silne połączenia
  • Medytować Praca w kierunku celów

Osoby w okresie zdrowienia oferują następujące sugestie: Skoncentruj się na swoich mocnych stronach.

  • Skoncentruj się na rozwiązywaniu problemów.
  • Skoncentruj się na przyszłości zamiast przeglądać rany z przeszłości.
  • Skoncentruj się na swoim życiu zamiast na chorobie.

Podczas pracy nad odzyskiwaniem możesz zapisać niektóre z głównych celów. Cele te mogą być krótkoterminowe i łatwo osiągalne, lub możesz zacząć identyfikować większe, bardziej długoterminowe cele, do których chcesz dążyć. Warto pomyśleć o małych krokach, które należy podjąć w ich kierunku przez określony czas, na przykład tydzień lub miesiąc. Pamiętaj, aby pogratulować sobie sukcesów. Osiąganie celów – nawet tych małych – jest znakiem nadziei i osiągnięcia.Wypracowanie celów odzyskiwania może być trudne, szczególnie jeśli nie jesteś pewien, co chcesz osiągnąć.

„Zastanów się nad swoimi zainteresowaniami, rzeczami, które sprawiają ci radość, i motywacjami. Pomyśl także o rzeczach, które chcesz, na przykład o tym, dokąd chcesz, aby Twoje życie poszło, lub o tym, co zrobiłbyś więcej, gdybyś mógł.”

Głęboka inwestycja w wyznaczone cele zwiększy szanse na ich realizację. Staraj się też na bieżąco zwalczać wszystkie problemy takie jak grzybica. więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie https://www.amnestywidgets.com/fungafix/ lub przeczytajcie artykuł Idealica – skład – Apteka – Działanie – jak stosować – gdzie kupić – Cena

Gdy już wyznaczysz sobie cele, musisz dowiedzieć się, jakie rzeczy są niezbędne do ich osiągnięcia. Wyjaśnij, dlaczego wyznaczyłeś sobie ten cel i jak będzie wyglądało Twoje życie po osiągnięciu tego celu. Powinieneś także wziąć pod uwagę mocne i posiadane umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć cel. Staraj się angażować niezbędne systemy wsparcia i zasoby, które mogą pomóc ci przejść przez cały proces, jeśli tego potrzebujesz. Na koniec pamiętaj, aby skupić się na celu, a nie na trudnościach, jakie możesz mieć.

Zachowaj otwarty umysł i wiedz, że po drodze możesz natrafić na bariery.

Odzyskiwanie nie jest łatwym zadaniem, a skupienie się na negatywnych doświadczeniach tylko utrudni. Jednym z takich celów jest utrata wagi a my mamy produkt, który może w tym pomóc sliminator Utwórz dziennik lub album ze zdjęciami i wycinkami, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Prowadzenie dziennika lub albumu z wycinkami to dobry sposób na śledzenie swoich celów i przypominanie o osiągniętych osiągnięciach i rzeczach, które nadal planujesz osiągnąć. Nadal dodawaj nowe cele w miarę ich pojawiania się. Odzyskiwanie jest ciągłym procesem, a ciągłe stawianie sobie celów pozwala utrzymać motywację do osiągnięcia i utrzymania dobrego samopoczucia.

Dbaj o siebie

Dbanie o siebie ma kluczowe znaczenie dla powodzenia procesu odzyskiwania. Ludzie w okresie zdrowienia stwierdzają, że ich zdrowie fizyczne, duchowe i emocjonalne są ze sobą powiązane, a wspieranie jednego wspiera innych. Dbanie o wszystkie aspekty ciebie zwiększy prawdopodobieństwo, że będziesz dobrze. Jednym z problemów niszczących samopoczucie są zmarszczki, aby sobie z nimi poradzić zobacz produkt Vitaldermax Aby pomóc ci w odzyskaniu zdrowia, możesz uzyskać dostęp do trzy-minutowego narzędzia do badania przesiewowego i monitorowania postępu w kierunku depresji, lęku, choroby afektywnej dwubiegunowej i zespołu stresu pourazowego. Kliknij tutaj, aby wziąć screener lub zaznaczyć swoje postępy.Niektóre wskazówki dotyczące samoopieki obejmują:Żyj zdrowo, jedz zdrową żywność, śpij, ćwicz regularnie i unikaj narkotyków i alkoholu. Zarządzaj stresem i idź na regularne badania lekarskie.

Ćwicz dobrą higienę. Dobra higiena jest ważna ze względów społecznych, medycznych i psychologicznych, ponieważ nie tylko zmniejsza ryzyko choroby, ale także poprawia sposób, w jaki inni patrzą na ciebie i jak patrzysz na siebie.
Zobacz znajomych, aby budować poczucie przynależności. Rozważ dołączenie do grupy wsparcia, aby poznać nowych przyjaciół.

Staraj się robić coś, co lubisz każdego dnia. Może to oznaczać taniec, oglądanie ulubionego programu telewizyjnego, pracę w ogrodzie, malowanie lub czytanie.
Znajdź sposoby na relaks, takie jak medytacja, joga, masaż, kąpiel lub spacer po lesie.
National Institute of Wellness stworzył internetowy screener „wellness”, który pozwala śledzić własną podróż regeneracyjną.Wzmocnij swoje połączenia

Znaczenie włączenia radości, ducha i relaksu do swojego życia ma wiele implikacji w rozwijaniu odporności (zdolności do powrotu do zdrowia po chorobie) i utrzymaniu zdrowia.

Cztery litery C do radości, ducha i relaksu to: łącz się ze sobą, łącz się z innymi, łącz się ze społecznością i stwórz radość i satysfakcję. Korzystając z tych czterech liter C, pamiętaj, aby nadal podnosić poziom komfortu i robić rzeczy, których wcześniej nie mogłeś.Połącz się ze sobą

Ważne jest, aby okresowo się ze sobą zameldować. Jeśli tego nie zrobisz, możesz nie zdawać sobie sprawy, że wszystko się zmienia lub wymykasz spod kontroli. Umawianie się ze sobą pozwala ocenić, gdzie jesteś w trakcie powrotu do zdrowia.

Should
‚Matura’ in English be compulsory if you have F.C. or C.A.E.?

YES!

NO!


Check results

 

Produced
in Poland by British Council © 1999-2005. The United Kingdom’s international
organisation for educational opportunities and cultural relations.
We are registered in England as a charity.