Odkurzacze

Prawie nie ma dnia, kiedy odkurzacz nie musi wychodzić, więc prawie nigdy go nie odkładam – mówi Marte Frimand-Anda, bloger z Casa Kaos. Wygrała serca wielu rodziców w Norwegii, licytując niedoskonałe codzienne życie na swoim blogu. Przez pięć tygodni Marte i rodzina testowali dla nas odkurzacze w swoim domu w Raufoss i odkurzyli zarówno sofę, koce, twarde podłogi, schody, jak i abażury. Najważniejsza jest łatwość użytkowania. Ponieważ większość ludzi dba o to, jak działa odkurzacz w życiu codziennym, to właśnie łatwość obsługi skoncentrowaliśmy na tym teście.

Jak długi jest przewód, odkurzacz łatwy do przenoszenia po rogach i po schodach, czy ma on inteligentne dysze, które są praktyczne w użyciu?

Dół jest górny. Odkurzacz bezworkowy jest najłatwiejszy i najmniej świnki do opróżnienia w naszym teście. Odkurzacz bezworkowy jest najłatwiejszy i najmniej świnki do opróżnienia w naszym teście. Wadą odkurzacza bez worka jest możliwość kontaktu z kurzem podczas opróżniania pojemnika w koszu.

Prostota różnych modeli jest różna. Odkurzacze mają otwór na górze pojemnika i mogą stać się nieco ostre. Kiedyś musiałem opróżnić Boscha, który spryskał zawartość kosza na śmieci, więc musiałem wziąć kolejną porcję odkurzacza – mówi blogerka Casa Kaos. Z drugiej strony, jeśli pojemnik ma drenaż dolny, jest zarówno prosty, jak i szybki.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Najłatwiejszy do opróżnienia, ale także Dyson i ma drenaż dolny. Duże różnice. Siła ssania tradycyjnych odkurzaczy ma tendencję do zmniejszania się w miarę napełniania worka, podczas gdy w worku bez worka siła ssąca musi być równie dobra przez całą drogę. Ale jak dobrze je czyścić, mogą się znacznie różnić, według szefa sprzątania.

W ISS przetestował wszystkie odkurzacze ze specjalnymi urządzeniami.

ISS przetestował wszystkie typy odkurzaczy dostępnych na rynku odkurzacze ze specjalnymi urządzeniami. Przetestował efekt czyszczenia różnych odkurzaczy na podłogach dywanowych, ponieważ w przeciwieństwie do twardych podłóg wymaga więcej odkurzacza, a tym samym daje wyraźniejsze różnice.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Wszystkie odkurzacze zostały przetestowane trzy razy, aby zapewnić średni pomiar, i wykorzystano tak zwany opracowany przez przemysł czyszczący. Odkurzacz z tego sprawdził się najlepiej. Istniała duża różnica w sile ssania między tymi dwoma najdroższymi modelami, a te trzy, z których uczyniły go znacznie mniej dobrym.

 • Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Według niektórych producentów kilka odkurzaczy powinno mieć najlepszą wydajność na twardych podłogach. To nie było częścią tego testu. Jeden wielki faworyt znany jest z innowacyjnych rozwiązań, a ich bezworkowy odkurzacz dobrze sprawdził się w wielu testach.

Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)Również w rodzinie w Casa Kaos staje się faworytem, chociaż podkreślają, że cena jest sztywna. Przychodzi wszędzie, odsuwa włosy kota od krzesła i jest mały i lekki.

Bardzo fajną cechą jest to, że odkurzacz automatyczny koryguje się, jeśli się przewróci. Więc masz radę, więc poszedłbym do tego, mówi Marta Adam. był również bardzo dobry w teście czyszczenia na ISS i jest jednym z najłatwiejszych do opróżnienia. były również dobre w testach użyteczności rodziny, a mimo dobrej jakości były duże i ciężkie.

Jak używać robot sprzątający na mokro i na sucho? Jak używać odkurzacza bębnowego / kubełkowego?

 1. Sprawdź, czy przewód zasilający, wtyczka, przełącznik i inne elementy są uszkodzone, w przeciwnym razie należy je naprawić lub wymienić.
 2. Sprawdź, czy przełącznik jest wyrównany z kwadratową krawędzią korpusu lufy, w przeciwnym razie należy go wyregulować. Jeśli przełącznik i czworokąt są odchylone, łatwo jest uszkodzić inne elementy.
 3. Sprawdź, czy naczynie jest czyszczone i czy istnieje połączenie akcesoriów (słoma, uchwyt, worki na kurz itp.).
 4. Sprawdź jakość ssania całej maszyny i potwierdź, że jest to normalne. W przeciwnym razie należy sprawdzić położenie połączenia części łączących, czy podstawa rękojeści jest uszczelniona, czy nie, i tak dalej.
 5. Sprawdź, czy wyczyścić zadanie, jeśli kurz, worek na kurz, wodę, nie używaj worka na kurz, ale nie używaj urządzenia w gruzach lub szlamie przez większą część obszaru.
 • Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

Jak prawidłowo używać odkurzacza na mokro i na sucho, popielniczek, odkurzacza parowego, podkładek do dywanów? Przeczytaj więcej o odkurzaczach bezprzewodowych

 1. Sprawdź, czy wtyczka silnika elektrycznego jest zainstalowana i ustabilizowana, w przeciwnym razie silnik będzie się obracał po elektryfikacji, co spowoduje niewystarczające ssanie i wpłynie na żywotność silnika.
 2. Elastyczny silnik odkurzacz bezprzewodowy sterujący, na przykład silnik z podwójnym silnikiem, jeśli tylko jeden silnik może osiągnąć ten cel, to nie uruchamiaj innego silnika, takiego jak czyszczenie na dużą skalę, konieczne jest użycie maszyny dwusilnikowej lub większej, aby pracować jak najdalej.
 3. Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)W środowisku pracy z pianką lub pianą środek spieniający należy umieścić w beczce, piankę usunąć, a pianka nie może dostać się do silnika przy wysokim przepływie atmosferycznym.
 4. W procesie użytkowania połączenie zasilania nie może być zbyt długie i nie można przedłużyć przewodu zasilającego.
  Średnica linii nie może być mniejsza niż wymagania maszyny.
  Jednocześnie linia energetyczna nie może okrążyć okręgu, aby wytworzyć pole magnetyczne, powodując, że maszyna niewystarczająco wykorzystuje napięcie;
 5. Zwróć uwagę na zmianę hałasu silnika. Jeśli wystąpi nagła zmiana w hałasie silnika, należy sprawdzić przewody łączące lub pojemność jest pełna.
 6. Gdy obiekty pływające mają zostać wyczyszczone, należy usunąć głowicę, a maszyna nie może się cofnąć, aby zapewnić, że ciecz nie dostanie się do silnika i nie może mieć żadnych korozyjnych przedmiotów w silniku, aby uniknąć uszkodzeń.

Zyskaj więcej dzięki odkurzacz pionowy dzięki pięciu wskazówkom, dzięki czemu Twój dom będzie bardziej przyjemny dla alergików. Odkurz wszystkie powierzchnie!

Odkurzacz piorący

Najlepiej najpierw odkurzyć, a następnie umyć. Jeśli wybierzesz odkurzacz piorący centralny, pochłonie on również kilka mikrocząstek, ponieważ wysyła kurz prosto do pojemnika, zamiast wdmuchiwać części powietrza z powrotem do pomieszczenia.

Czy chcesz wytrzeć kurz wodą z mydłem i szmatką?

Niekoniecznie jest to najlepszy sposób, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie w domu. Być może widziałeś mikropył wirujący w powietrzu podczas zamiatania tkaniny na ławce?

Odkurzacz piorący

Często pozostaje to w pokoju, zwłaszcza jeśli później nie używasz odkurzacza. Filtry higieniczne zapewniają czystsze powietrze. Jeśli ktoś w domu cierpi na astmę lub alergię, ważne jest, aby powietrze w pomieszczeniu było czyste. Następnie hermetyczne odkurzacze z filtrami higienicznymi, tak zwane filtry HEPA, pomagają. Filtry wychwytują i wychwytują większe cząstki.

 • Odkurzacz bezworkowy

Może widziałeś procent na filtrach w sklepie? Liczba informuje o poziomie filtrowania. Wybierz ustniki o dobrej sile ssania. Czy uważasz, że liczba watów była najważniejsza dla jakości czyszczenia? Najważniejszą rzeczą są rzeczywiście używane ustniki. Kurz i cząsteczki zachowują się inaczej na różnych powierzchniach. Dlatego należy stosować różne dysze do różnych typów podłóg i dywanów.

Odkurzacz bezworkowyCzy masz w domu wiele dywanów? Następnie należy zainwestować w dyszę napędzaną silnikiem lub wariant turbo. Jeśli chodzi głównie o parkiet lub kafelki, najlepszym rozwiązaniem są dysze przeznaczone do twardych podłóg. Dla Twojej wygody możesz skorzystać z dyszy wielofunkcyjnej, która zajmuje zarówno parkiet / płytki, jak i podłogi dywanowe. Pies czy kot? Myśl praktycznie.

Jeśli masz zwierzęta, włosy pojawią się następnego dnia. Jest to wygodne dzięki odkurzaczowi, który łatwo wyciągnąć, gdy masz mało czasu. Odkurzacze wielokrotnego ładowania są dostarczane bez przewodu i często mają dodatkowy odkurzacz ręczny, który można wyjąć w celu odkurzania, na przykład sofy. Takie odkurzacze są również wygodne dla mniejszych domów i dla tych, którzy mają mało czasu na sprzątanie domu.

Przeczytaj także: Jak działa odkurzacz bezworkowy? Rozważmy odkurzacz ręczny. Poręczne odkurzacze wraz z automatycznymi odkurzaczami stanowią obecnie zbyt dużą innowację w branży. Nie jest już tak, że odkurzacz ręczny zasilany bateryjnie nie może zastąpić tradycyjnych odkurzaczy. Wręcz przeciwnie, wiele z nich ma tak dobrą moc ssania i są znacznie łatwiejsze w obsłudze.

 • Odkurzacz przemysłowy

Jaki jest najlepszy odkurzacz dla właścicieli zwierząt domowych? Z pewnością jest praca polegająca na posiadaniu zwierząt domowych, ale kiedy kręcą głowami i patrzą na ciebie wiernie – kto może odmówić czegoś takiego? Bierzemy pracę, nawet jeśli urok żuje kapeć i rzuca wszędzie. Więc pytanie brzmi – czy odkurzacze mogą pomóc? Jak już zapewne już boleśnie zdajesz sobie sprawę, problemem sierści zwierząt jest to, że mają własną zdolność utknięcia w dywanach i tkaninach.

Odkurzacz przemysłowyW rzeczywistości włosy mogą być tak uparte, że zwykły odkurzacz przemysłowy często pogarszają sytuację. Zamiast szczotek w ustniku wyciągających włosy z dywanu lub poduszek, często kończą je jeszcze głębiej w tkaninie. Więc co wtedy robisz?  Na szczęście istnieją modele odkurzaczy zaprojektowane z myślą o ryczących zwierzętach.

Jeśli chcesz zachować czystość zarówno dla dwu-, jak i czteronożnych, doświadczysz ogromnej różnicy dzięki zaprojektowanemu do tego odkurzaczowi. Odkurzacze dla gospodarstw domowych z psami lub kotami są wykonane inaczej, precyzyjnie, aby poradzić sobie z brudem, kurzem i wszystkim, co jest związane ze zwierzętami domowymi. 

 • Odkurzacz samochodowy

Wysysają mocniej, mają filtry usuwające nieprzyjemne zapachy i – co być może najważniejsze – silikonową dyszę szczoteczkową, która skutecznie usuwa uporczywe sierść zwierząt z podłogi, dywanów i mebli. Wśród najlepszych w klasie znajdziesz zwycięzcę testu Bosch Zoo’o ProAnimal. Odkurzacz wyposażony jest w dyszę napędzaną silnikiem, która z małymi szczotkami silikonowymi prawie unosi futro, brud i kurz z podłoża. Ranking odkurzaczy samochodowych.

Odkurzacz samochodowyMożesz ustawić dyszę na wysokości dywanu, a otrzymasz własne dysze do mebli i twardych podłóg. Również na wyładowaniu cząsteczkowym Bosch Zoo’o ProAnimal jest na samym szczycie. Filtr HEPA umożliwia odkurzaczowi utrzymywanie 99,9% wszystkich alergenów, dzięki czemu środek czyszczący zapewnia lepszy klimat wewnętrzny i zmniejsza reakcję alergiczną.

Czy masz duży lub mały dom?

Czy masz duże powierzchnie o twardej podłodze, które są łatwe do czyszczenia lub wiele wymagających obszarów z dywanami, półkami i nogami? Czy masz dużego lub małego zwierzaka, małego chihuahua lub pluszowego misia przez brodatego dzieciaka? W zależności od odpowiedzi najmądrzejszym wyborem może być odkurzacz samochodowy – prawdziwa muskularna maszyna odkurzacza dla zwierząt domowych. A może możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów?

A co z robotycznym odkurzaczem, który patroluje prostsze partie, gdy jest daleko – a potem idziemy z ręcznym koniem roboczym, kiedy nadejdzie czas, aby oczyścić poduszki, koce lub obszary, w których czworonożne są najbardziej frolicking?

Odkurzacz ręczny

Jest jedynym odkurzaczem, który nie jest tak zwanym modelem 2 w 1. Oznacza to, że nie ma oddzielnego odkurzacza ręcznego, który można odłączyć w razie potrzeby, czyniąc ten model mniej atrakcyjnym dla tych z nas, którzy są bardziej niż przeciętni w kuchni. jest więc odkurzaczem dla tych, którzy mogą odkurzać raz w tygodniu i którzy raczej korzystają z miotły w razie wypadku.

Ze wszystkich odkurzaczy ten model jest również najcięższy w użyciu. Trwa mocno i jest ciężki do popchnięcia. Ale to powiedziało, że działa absolutnie zadowalająco, a siła ssania jest niewiele do powiedzenia. Nasza mieszanka pyłu nie pasowała do tego kolosa odkurzacz ręczny. Podobnie jak Power Edition, ma również tzw. Technologię BrushRollClean, w której można usunąć włosy z ustnika za pomocą pedału.

Odkurzacz ręczny

Działa świetnie, a także sprawia, że ​​ten model działa dobrze na długich włosach zwierzęcych. To w połączeniu z drugą najlepszą żywotnością baterii przy niskiej mocy czyni ten odkurzacz, za który możemy ręczyć. to solidny i dobry odkurzacz, który sprawdza się zarówno na parkiecie, jak i na dywanie. Niestety, jest ciężki w użyciu i nie ma wymiennego odkurzacza.

Odkurzacz ręczny to również wyposażony w dodatkowe dysze, które również ściągają. Jest to odkurzacz, który jest dobry w czyszczeniu podstawowym, ale nie nadaje się dla osób, które chcą odkurzyć meble lub muszą wyciągnąć odkurzacz do samochodu.

Odkurzacz wodny

Ten odkurzacz wodny jest zgodny z nazwą Athlet. Jasny czerwony kolor i mocny, a zarazem giętki design są zarówno sportowe, jak i sportowe. jest jednym z kilku odkurzaczy w teście, który nie jest szczególnie dobry w odkurzaniu parkietu. Przetestowaliśmy z ryżem, a problem polega na tym, że odkurzacz nie odkurza szczególnie dobrze, gdy wyciągamy dyszę w naszą stronę.

Odkurzacz wodnyDzieje się tak, ponieważ pod ustnikiem znajduje się niewielka plastikowa krawędź, która z pewnością jest przeznaczona do przenoszenia kurzu i innych rzeczy, gdy odkurzacz jest wypychany z nas. To dziwny wybór projektu, który niestety nie sprawdza się tak dobrze w praktyce. Gdy odkurzacz jest używany na dywanie, nie ma takiego efektu, a ten model jest rzeczywiście jednym z lepszych w odkurzaniu sierści zwierząt.

Tak, są pewne włosy, które utknęły w ustniku, ale nie jest tak źle, jak w wielu innych modelach.

Najlepsza żywotność baterii przy niskiej prędkości, jak również technologia SensorBagless, która informuje, kiedy komora kurzu jest w pełni wyciągnięta. Jest to ok odkurzacz, ale zdecydowanie lepszy na dywanie niż na parkiecie. Szkoda też, że nie jest to model odkurzacz wodny 2 w 1 z własną, wymienną częścią. Model jest również wyposażony w dodatkowe dysze. Model powinien, jak sama nazwa wskazuje, być szczególnie dobry w usuwaniu sierści zwierząt. Możemy równie łatwo odrzucić bombę: niestety tak nie jest.

Podsumowanie

W naszym teście użyliśmy długich sierści zwierząt, więc nie możemy powiedzieć nic o tym, jak dobrze jest na przykład na sierści kota, ale aby odkurzyć długie włosy, nie było to odpowiednie. Włosy utknęły w ustniku i należy je usunąć ręcznie. Ani na przekonanym parkiecie. Popycha ryż tak jak model V8, a ziarna można odkurzać tylko wtedy, gdy wyłączysz dyszę.

Tak, moc ssania jest silna, a ziarna ryżu wchodzą do komory, ale nie pomaga to zbytnio, gdy trzeba odkurzać w bardzo mało intuicyjny sposób. W teście z regularnym pyłem robi to zupełnie dobrze, więc sama wydajność ssania jest dobra.

Maszyna jest również prosta i wygodna w użyciu. Przy maksymalnej prędkości dwa odkurzacze mają dwa najsłabsze wyniki testu. Trwa tylko 6 minut i tylko 19 minut przy normalnej prędkości. Słaba żywotność baterii uniemożliwia użycie odkurzacza jako zwykłego odkurzacza, jeśli odkurzamy parkiet i dywany.