Pojazdy elektryczne

Czy da zielone światło skuterowi napędzanemu silnikiem Czy Segway osiąga 60 000 koron w najdroższym zespole? Norweska Administracja Dróg Publicznych rozważy teraz, czy wszystkie inne elektryczne środki dostępu powinny być również dozwolone na równi z rowerem. I są znacznie tańsze. Skutery, wrotki, monocykle, deskorolka, mini-quad. Tylko wyobraźnia ogranicza to, co można włożyć do napędzanego elektrycznie silnika, który nieco ułatwia przejście z punktu A do punktu A. Widziałem nawet Chińczyka, który założył walizkę, która jechała z silnikiem elektrycznym.

Twórczość jest ogromna, mówi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu i Komunikacji, Bård Hoksrud (Frp), najbliższy przychodzi do ojca stojącego koła w Norwegii. Oczywiście obawiamy się, że wypadki drogowe pojawią się w wyniku skomplikowania obrazu ruchu drogowego i pojawienia się nowych pojazdów. ESPEN ANDERSSON. Od 1 lipca jesteś w stanie uruchomić samobalansującą się kierownicę, często nazywaną marką Segway, w której możesz jeździć na rowerze (patrz ramka faktów).

Ale wózek inwalidzki ma również wielu bliskich krewnych, które rząd rozważa teraz zezwolić. Tam, gdzie poprzedni rząd nie miał żadnej postawy, mamy bardziej tak postawę. Jesteśmy przekonani, że istnieją powody, by powiedzieć „tak”, a jeśli tak, to powiemy „tak”. Może być ciasno na chodniku.

Oczywiście jest to bardzo wygodne.

Nie musisz stać w ruchu ulicznym i wciągać Cię w gęsto zaludnione tereny w sposób przyjazny dla środowiska, mówi dyrektor generalny w Importpris.no, Andreas Cielicki. Obecnie sprzedaje skutery elektryczne za 4500 koron i monocyklu za 6000 koron. Więc jedna dziesiąta ceny stojącego koła. Ponadto są łatwe do przenoszenia pod pachą, w przeciwieństwie do ciężkiego i dużego wózka inwalidzkiego. Nie widzę większego ryzyka związanego z takimi pojazdami w ruchu w porównaniu z kołem stojącym, mówi Cielicki, który przewiduje, że może sprzedać kilkaset rocznie, jeśli prawo ulegnie zmianie.

Pojazdy elektryczne

Rowery elektryczne to niektóre z rzeczy, które sprzedajemy dzisiaj, uważam, że może to być równie popularne. Martwisz się o wypadki. Rowery elektryczne są dozwolone. Dzieje się tak dlatego, że są one traktowane jako rowery, a nie jako pojazdy silnikowe, które są alternatywnymi przepisami dla innych elektrycznych pojazdów mini. Jeśli kupisz dzisiaj elektryczny skuter, ryzykujesz grzywnę i cofnięte prawo jazdy. Widzimy wiele wyzwań związanych z tym typem pojazdu, mówi Espen Andersson, dyrektor departamentu w Norweskiej Administracji Dróg Publicznych.

Zostały one zlecone przez Ministerstwo Transportu i Komunikacji, aby sprawdzić możliwość pojazdy elektryczne i innych elektrycznych środków dostępu dla osoby również legalnej.

Pojazdy elektryczne

Oczywiście obawiamy się, że wypadki drogowe pojawią się w wyniku skomplikowania obrazu ruchu drogowego i pojawienia się nowych pojazdów. Decyduje o tym większość Stortingu, a kiedy otworzyły się, aby pozwolić na stojące koło, czy można powiedzieć nie temu, co przypomina? Oczywiście trudno jest odmówić typu pojazdu po zaakceptowaniu innego. Więc to wyzwanie.

Trochę delikatny kopniak włącza go – wtedy elektryczny skuter zabierze Cię na wzgórze. Elektryczny skuter może być zachwytem jako pojazd podmiejski dla autobusów, pociągów i kolei. Może zastąpić jazdę samochodem na małą skalę i może być inteligentny w użyciu na mniejsze odległości w mieście. Zmiana regulacyjna w kwietniu to rowery elektryczne kopiące i inne tak zwane stojące koła z rowerami (i rowerami elektrycznymi). Pozwala to na pełne legalne zakupienie i używanie skuterów elektrycznych w tych samych miejscach, w których można korzystać z roweru. Ranking rowerów elektrycznych

Ponadto limit zmian wieku 16 lat na prowadzenie tego typu pojazdu został zniesiony w poprawce regulacyjnej. Zmiana doprowadziła do eksplozji ofert dla tych małych pojazdów elektrycznych. Tegoroczna epidemia? Cieszy mnie wielkie zainteresowanie, gdy wyprowadzam pojazdy elektryczne z miasta, mówi Andre Sæther z Greenspeed. Od dawna importuje i sprzedaje rowery elektryczne, a teraz także zaczął jeździć na skuterach elektrycznych.

Dla mnie ważne jest oferowanie jakości, a ja sprawdziłem, co jest dostępne dla różnych dostawców, kontynuuje Sæther. Niedawno przetestował wybrany skuter – model o nazwie Egret Ten – między innymi na trudnych stokach w kierunku Konnerud w Drammen. Typowy obszar, który może pasować do tego typu pojazdu. Rower testowy ma 10-calowe koła, silnik na tylne koła, tylne hamulce hydrauliczne i przednie hamulce mechaniczne. Bateria ma moc 550 Wh, co daje wagę około 17 kg. Ma wystarczającą moc, aby utrzymać prędkość nawet na stromych zboczach, mówi Sæther.

Na co należy zwrócić uwagę kupując pojazdy elektryczne dla dorosłych? Szybkie wyszukiwanie w sklepach internetowych pokazuje, że istnieje wiele różnych typów skuterów. Największa różnica w właściwościach jezdnych zależy od jakości kół. Wiele niedrogich skuterów jest wyposażonych w kompaktowe koła – czyli koła bez powietrza. Powoduje to gorsze właściwości jezdne i kierowanie niż w oponach z powietrzem w oponach. Inne różnice jakościowe obejmują napęd na przednie koła lub tylne koła, rozmiar akumulatora i jakość hamulców. Podsumowując, różne cechy techniczne decydują o tym, jak daleko można jeździć na hulajnodze elektrycznej, a także, jak daleko można wygodnie jeździć. Masz odpowiedzialność. Kierowca roweru elektrycznego jest odpowiedzialny za zapewnienie, że pojazd spełnia warunki roweru.

Nie ma obowiązku autoryzacji i nie musisz go rejestrować ani ubezpieczyć. Hulajnogi elektryczne mogą być używane na chodnikach i chodnikach i muszą mieć reflektory, podświetlenie i reflektory, a także dzwonki sygnałowe lub rogi – ale wyjątki od tych wymagań można wprowadzić, jeśli nie jest możliwe zamontowanie ich na rowerze.

Pojazdy elektrycznePamiętaj o maksymalnej prędkości. Dla wielu producentów kusząca jest jazda na rowerach z wyższą maksymalną prędkością. Na skuterach elektrycznych prędkość jest ustawiona na 20 km / h. Oznacza to, że pomoc elektryczna zatrzyma się przy prędkości 20 km / h.

Oznacza to również, że jeśli możesz, możesz szybciej jechać pojazdy elektryczne dla dorosłych w dół, ale silnik nie daje ci więcej niż 20 km / h. Jeśli więc sprzedawcy detaliczni oferują szybsze kopanie rowerów, nie spełnią specjalnych wymagań norweskich – w związku z tym zabronione będzie ich używanie.

Czterdzieści lub nie szybko, wiele rowerów z elektrycznym parkiem pojawia się już na scenie ulicznej, a to może szybko stać się wielkim szaleństwem lata – zarówno wśród zabawnych młodych i ubranych w stroje osób dojeżdżających do pracy, którzy próbują złapać pociąg.

Rodzaje pojazdow elektrycznych

Szwedzi spowalniają elektryczne cykle kopania: odłóż maksymalną prędkość i wymagaj przesunięcia niewłaściwie zaparkowanych pojazdów. Sztokholm ma przyczepność, aby pozbyć się elektrycznych rowerów kopiących. Teraz wprowadzają do Gamla Stan maksymalne prędkości sześciu kilometrów na godzinę, a limit czasu na przemieszczanie nieprawidłowo zaparkowanych skuterów.

Cykle oszczędzania energii elektrycznej przejęły stolicę Szwecji w sierpniu ubiegłego roku. Najpierw był szwedzki startup VOI, ale później Lime, Tier i Glyde umieścili swoje rowery na ulicy. Oferta spotyka się tu zarówno z ryżem, jak i pochwałami ze strony ludności, i boryka się z wieloma takimi samymi problemami jak Oslo, z parkingiem slumsów i zepsutymi rowerami. Teraz gmina chce regulować firmy w większym stopniu.

  • Rowery elektryczne

Ząbkowanie. Spróbujemy kontrolować choroby dzieci, które widzieliśmy w Sztokholmie i innych miastach. Istnieją poważne problemy z dostępnością, jeśli te kopiące rowery staną na drodze. A jeśli uda nam się rozwiązać ten problem na wczesnym etapie, możemy osiągnąć dobrą mobilność, mówi kontroler ruchu Daniel Helledèn (MP) do Di Digital.

Rowery elektryczneGmina przygotowała teraz umowę z kilkoma graczami na nowe zasady. Między innymi wprowadzono ograniczenie prędkości na Drottninggatan, Biblioteksgatan, Götgatspuckeln i praktycznie na całym starym mieście w stolicy Szwecji.

Tutaj skutery elektryczne zostaną zablokowane przez firmy, dzięki czemu będą mogły jeździć maksymalnie przez sześć kilometrów na godzinę, gdy tylko przetoczą się na tereny, gdy użytkownicy opuszczą te ulice, mogą jeździć z pełną prędkością, ponownie 20 kilometrów na godzinę. W Gamla Stan będzie również kilka obszarów z tak zwaną „strefą bez parkingu”, podobnych do tego, co widzieliśmy w Oslo, na brzegu, w parkach i Karl Johans Gate.

Gmina wprowadzi również tzw. „Gorące sporty”, obszar, w którym będzie mógł parkować. Będziemy publikować hotspoty i są one przeznaczone tylko dla firm, z którymi podpisaliśmy list intencyjny. Jeśli spełnią nasze wymagania, uzyskają dostęp do hotspotów, ale jeśli tego nie zrobią, nie otrzymają pozwolenia na parkowanie, mówi Helldèn. Wyjaśnia, że ​​gmina chce, aby teren firmowy był bezpłatny, aby rowery kopiące były tam zaparkowane.

  • Hulajnogi elektryczne

Będą mówić o małych, centralnych obszarach i będą one oznaczone jako miejsca parkingowe dla kopaczy elektrycznych. W ten sposób gmina ma nadzieję pozbyć się skuterów dalekobieżnych. 120 minut, aby przenieść skuter. W porozumieniu z firmami produkującymi skuter elektryczny gmina wymaga teraz od firmy przeniesienia skuterów elektrycznych, tak aby nie stały w chodnikach ani nie zagrażały ruchowi.

Hulajnogi elektrycznePonadto firmy mają wysokie wymagania, aby regularnie informować użytkowników o zasadach. Problem ze źle zaparkowanymi rowerami był również widoczny w Oslo, a MDG wykazało wielkie niezadowolenie z faktu, że nie może być regulowane w Oslo, ponieważ podlega tym samym przepisom, co rower i Segway. Więcej o hulajnogach elektrycznych

Helldèn wierzy, że istnieje między nimi wyraźna różnica. Różnice polegają na tym, że jeśli masz własny rower, jesteś bardziej czujny, gdzie go umieścić. To jest produkt kogoś innego i wpływa na sposób, w jaki go traktujesz.

Oznacza to, że problemy, które widzieliśmy teraz, z zaparkowanymi rowerami kopiącymi na chodniku lub rzucone na ziemię, pojawiają się, wyjaśnia. Pozytywne porozumienie. Szwedzka lista wymagań określa również, że firmy produkujące skutery elektryczne muszą usunąć skutery, które zostały nieprawidłowo zaparkowane w ciągu 120 minut od momentu, gdy firmy zdają sobie z tego sprawę, oraz że uszkodzone rowery muszą zostać usunięte w ciągu 24 godzin.

  • Deskorolki elektryczne

Co 14 dni firmy muszą również informować gminę o tym, ile skuterów mają na ulicach. W tej chwili w mieście jest 3000 elektrycznych skuterów. Ale ponieważ jest to tylko umowa, nie oznacza to, że firmy, które nie przestrzegają zasad, zostaną wyrzucone przez kapitał szwedzki.

Deskorolki elektryczne

Najlepsze deskorolki. Nie mamy prawnych możliwości udowodnienia tego, co robią, jeśli łamie się zasady.  Jest to forma wspólnej ambicji zarządzania sytuacją i opiera się na przekonaniu, że przestrzegasz ustanowionych przez nas zasad, wyjaśnia Helldèn. Szwedzki VOI pozytywnie ocenia list intencyjny.

To wielki krok w dobrym kierunku, gdzie razem z miastem tworzymy wytyczne dotyczące używania elektrycznych rowerów kopiących i jak my jako firma w Sztokholmie powinniśmy sobie z tym poradzić, i wspólnie stworzyć pejzaż bez samochodów. Czekamy na to i będziemy działać zgodnie ze wszystkimi zasadami.

  • Longboardy elektryczne

Najlepszy w testowaniu skutera 2019? Poniżej przedstawiamy najlepsze na rynku skutery elektryczne (rower elektryczny / elektryczny kickbike / fatscooters / fatbike). Zrobiliśmy to, podsumowując testy na rynku, a także wykorzystując naszą wiedzę tutaj na Lantzen. Przy pierwszym zakupie skuterów elektrycznych jest wiele do rozważenia – Longboardy 2019

Longboardy elektryczneDlatego wspólnie napisaliśmy nasz przewodnik po skuterach elektrycznych, który może być przydatny, aby przejść przed zakupem. Jeśli masz już wiedzę techniczną, możesz przewinąć bezpośrednio w dół i przeczytać nasze najlepsze wyniki testu poniżej. Zawsze staramy się wyświetlać sklepy w najniższych cenach.

Rower elektryczny lub skuter elektryczny, jak się je nazywa, to gładki i niedrogi środek transportu.  Stały się bardzo popularne, głównie dzięki Voi i innym firmom wynajmującym skutery. Jeśli regularnie jeździsz rowerem elektrycznym, szybko zarabiasz na zakupie w porównaniu z korzystaniem z usług wynajmu. Większość rowerów elektrycznych jest klasyfikowana jako rowery i dlatego obowiązują te same zasady, co w przypadku zwykłego roweru.

Podsumowanie

Rower elektryczny to rower, w którym siła mięśni kierowcy, wraz z mocą elektrycznego silnika pomocniczego, zapewnia, że ​​rower porusza się do przodu. Rowery elektryczne sprzedawane są zarówno jako kompletne motocykle, jak i na zwykłym rowerze. Rowery elektryczne muszą spełniać wymagania zwykłych rowerów.

Ponadto istnieją oddzielne wymagania dotyczące mocy i działania silnika pomocniczego: silnik pomocniczy nie może mieć wyższej mocy znamionowej niż 0,25 kW. Istnieją dwa wyjątki: rowery z dwoma miejscami, które są przydzielane lub pożyczane jako pomoc przez Norweski Urząd Pracy i Opieki Społecznej, mogą mieć moc nominalną najwyżej 0,5 kW. Rowery z trzema kołami i trzema lub więcej siedzeniami mogą mieć moc nominalną 0,5 kW. Nie wynika to z przepisów, ale z ogólnej decyzji podjętej przez Dyrekcję Dróg Publicznych

Silnik pomocniczy powinien zasilać tylko podczas naciskania na pedały (lub za pomocą urządzenia wału korbowego). Sam silnik może jednak zapewniać napęd do 6 km / h, tzw. Silnik pomocniczy powinien się wyłączyć, gdy rower osiągnie prędkość 25 km / h, lub wcześniej, jeśli kierowca przestanie kroczyć / kręcić. Możesz używać roweru elektrycznego w tych samych miejscach, co zwykłe rowery i nie musisz rejestrować roweru.

Nie jest to obowiązkowe w przypadku kasku rowerowego, ale zachęcamy wszystkich rowerzystów do korzystania z tego. Motorower? Niektóre zestawy do konwersji lub kompletne pojazdy określane na rynku jako „rowery elektryczne” mają specyfikacje, które oznaczają, że zgodnie z przepisami są sklasyfikowane jako motorowery. Jest tak w przypadku, gdy pojazd: jest wyposażony w silnik pomocniczy o wyższej mocy znamionowej silnika niż 0,25 kW, napęd tylko przy mocy silnika również przekracza 6 km / h, lub, aby silnik pomocniczy zapewniał również moc przy prędkościach powyżej 25 km / h , Aby móc korzystać z motoroweru zgodnie z prawem, należy go zarejestrować i posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy i używać kasku motoroweru / motocykla. Motorowery mogą jeździć tylko po jezdni, tj. Nie na ścieżkach rowerowych, ścieżkach spacerowych / rowerowych, chodnikach lub w innych miejscach zarezerwowanych dla rowerzystów i pieszych. Nielegalne użycie motoroweru może skutkować grzywną, grzywną, odroczeniem prawa do wzięcia prawa jazdy itp. Jeśli masz pecha i krzywdzisz innych ludzi lub majątek innych osób, może to mieć również poważny wpływ finansowy na Ciebie.